El bakımı güzelliğimizin önemli bir parçasını oluşturur ve cilt bakımının vazgeçilmezidir. Güzel ve bakımlı ellere sahip olmak kendimizi iyi hissetmemize ön ayak olur ve cilt güzelliğimizin tamamlayıcısıdır.

Ellerimizin kurumasına ve yıpranmasına neden olan farklı etkenler vardır. Soğuk havalar ve aşırı güneşe-sıcağa maruz kalmak ellerin kurumasına ve çatlamasına neden olur. Temizlik için kullandığımız ürünler kimyasal içeriklerinden ötürü ellerimizin yıpranmasına neden olmaktadır. Vücudun nem dengesinin bozulması da ellerin görünümünü etkileyen bir diğer unsurdur. Her ne kadar dikkat etsek de sürekli ellerimizle iş yaptığımız için yıpranması kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle bu sebepten ötürü el bakımı ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Ellerimizin ve genel olarak cildimizin nemli olması için yapabileceğimiz ilk şey vücudumuzun nem ihtiyacını gidermektir.

Ellerinizin güzel bakımlı görünmesi için kullanabileceğiniz bir yöntem el kremleridir. Uygun içeriklere sahip kremler aracılığıyla ellerinizin yumuşacık ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. El kreminizi çantanızda taşıyarak gün içinde istediğiniz saatte ellerinizin bakımı yapabilirsiniz. Ancak el bakımı için en uygun saatler yatmadan hemen öncesidir. El bakımınızı yapıp uyuduğunuzda gece boyunca elleriniz onarılacaktır.

Yalnızca krem kullanmak el bakımı için yeterli değildir. Zeytinyağı cilt bakımı için vazgeçilmez bir üründür. Besleyici ve yumuşatıcı özelliğiyle ellerin nemlenmesi ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Bademyağı da zeytinyağı gibi etkili ürünlerden bir tanesidir. Ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağladığı için hem ellerinizde hem de cildinizin diğer bölgelerinde kullanabileceğiniz bir üründür. Aynı zamanda kolay emilen bir yağ olduğu için kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ellerin nemli ve parlak görünmesi, çatlakların onarılması için kullanılan en etkili ürünlerden biri de vazelindir. Cildi besler ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Yumuşacık ve güzel ellere sahip olmak için nemlendirme tek başına yeterli olmamaktadır. Ellerimizin ölü derilerden ve hücrelerden arındırılması gerekir. aldığınız kozmetik ürünler ve ya evde hazırlayacağınız maskeler aracılığıyla peeling yapabilirsiniz.

El bakımı için olmazsa olmazların başında tırnak bakımı gelir. Düzenli olarak manikür yapılması tırnakların bakımlı olmasını ve estetik görünmesini sağlar.